Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Tanzanii

NIEBIESKA SKRZYNKA

10.06.2022

w Tanzanii tzw. "tranka", należy do obowiązkowego wyposażenia ucznia, rozpoczynającego szkołę z internatem.

NIEBIESKA SKRZYNKA – w Tanzanii
tzw. “tranka”, należy do obowiązkowego wyposażenia ucznia, rozpoczynającego szkołę z internatem. Wszystkie rzeczy osobiste muszą być zabezpieczone dwiema kłódkami przed kradzieżami. Trzeba ze sobą także przywieźć m.in. materac, moskitierę i wiadro. Posiadanie misia kategorycznie zabronione!
Życie 7- letniej Sary tydzień temu diametralnie się zmieniło. Dziewczynka z lepianki w buszu wyruszyła do “wielkiego świata ” – prowincjonalnego miasteczka Ushirombo, aby rozpocząć swoją przygodę z edukacją.
Kontrowersyjne internaty dla małych dzieci od początku pobytu na misjach, budziły mój opór. Płatne “domy dziecka”, do których bogaci oddają swoje dzieci, ciesząc się poczuciem wypełnionego obowiązku rodzicielskiego i świętym spokojem…
A jednak…, żeby ratować małą Sarę przed napadami amatorów talizmanów z kończyn ludzi z albinizmem i umożliwić jej zdobycie edukacji, podjęliśmy z ojcem decyzję o wysłaniu dziewczynki do takiej właśnie szkoły.
Serce mi pękało, kiedy odwoziłam Sarę… a ona tryskała entuzjazmem i radością!
Od razu podbiła serce wychowawczyni z internatu.
Dumna zasiadła w szkolnej ławki
i z wielkim uśmiechem pomachała mi na pożegnanie.
Życzymy jej powodzenia w nauce
i wielu wspaniałych chwil z nowymi przyjaciółmi.
Sara może skorzystać z takiej formy edukacji dzięki akcji adopcji na odległość, prowadzonej przez Misjonarzy z domu TANGA HOUSE SMA.
Dziękuję także wszystkim osobom, dzięki którym mogłam przygotować dla niej wyprawkę szkolną.
Zachęcam do włączenia się w akcję pomocy kolejnym dzieciom!

 

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »